Ortodontinis gydymas

Ortodontija

Ortodontija – tai mokslas apie netaisyklingą sąkandį ir jo gydymą. Tokį sąkandį sąlygoja netaisyklingas dantų išsidėstymas dantų eilėse ir (arba) boga žandikaulių tarpusavio padėtis.Tai gali neigiamai veikti kramtymo, kalbos funkciją, šypsenos ir veido estetiką.

Plačiau...
Higieninė burnos ir ortodontinių aparatų priežiūra

Atliekant ortodontinį gydymą, burnos priežiūra turi būti kruopštesnė, nes gera burnos higieninė būklė apsaugo dantis ir dantenas nuo pažeidimų ir sudaro palankias sąlygas sėkmingam ortodontiniam gydymui. Dėvint ortodontinius aparatus rekomenduojama valytis dantis po kiekvieno valgio, tai yra 3-4 kartus per dieną.

Plačiau...
Rekomendacijos pacientams, nešiojantiems išimamus ortodontinius aparatus

Nešiojant išimamus ortodontinius aparatus privalu laikytis aukščiau aprašytų burnos ir aparato higieninės priežiūros rekomendacijų. Patartina vengti saldžių produktų ir gėrimų; pavartojus saldžių gėrimų burną būtina gausiai praskalauti vandeniu. Valgant aparatą patartina išsiimti. Kol aparatas nenešiojamas (valgant, einant maudytis į baseiną, atvirus vandens telkinius, sportuojant, žaidžiant judrius žaidimus) jis turi būti saugomas specialioje dėžutėje, taip jis bus apsaugotas nuo pažeidimų,

Plačiau...
Rekomendacijos pacientams, nešiojantiems fiksuotus ortodontinius aparatus

Po breketų sistemos uždėjimo gali skaudėti dantis, bus sunkiau atkąsti ir kramtyti, todėl patartina vartoti minkštesnį maistą. Skausmas pamažu praeina per pirmąją savaitę. Siekiant palengvinti diskomfortą, patartina kuo dažniau praskalauti burną šiltu vandeniu. Dėl šilumos paspartėja persitvarkymo procesai alveoliniame kaule, sumažėja tempimo jausmas.

Plačiau...