Протезирование зубов

Bemetalės keramikos protezas

Bemetalė keramika - tai naujausia ir geriausiai estetikos kriterijus atitinkanti medžiaga. Ji laidi šviesai, spalva ir skaidrumu artima danties savybėms. Taip pat panašios šios medžiagos fizikocheminės ypatybės - stiprumas, temperatūriniai pokyčiai, atsparumas dėvėjimuisi, ilgaamžiškumas.

Metalo keramikos protezas

Metalo keramikos vainikėliais yra atstatomi stipriai dėl kariozinės ligos ar traumos pažeisti dantys, kurių jau neįmanoma atstatyti plombinėmis medžiagomis.

Tiltinis protezas

Tiltiniai protezai gali užpildyti defektą po danties netekimo. Tokiu atveju šlifuojami greta esantys dantys, kurie velkami vainikėliais su tarpine dalimi, atstojančia savus dantis.

Protezai ant implantų

Protezai ant implantų iš esmės pagerina gyvenimo kokybę, kadangi su tokiais protezais žmogus vėl gali gyventi pilnavertį gyvenimą, nesigėdijant išvaizdos ir galėdamas kramtyti kaip su nuosavais dantimis. Ant implantų gali būti daromi tiek fiksuoti (neišimami) dantų protezai pvz.: pavieniai vainikėliaiar tiltai, tiek išimami skirtingų konstrukcijų protezai.

Plokštelės

Plokštelėmis (dalinėmis ir viso žandikaulio) atstatomi prarasti dantukai, kai jau yra neįmanoma pagaminti tiltinį protezą, arba laikinai atstatyti danties defektą po išrovimo, planuojant tolimesnį gydymą.

Sudėtingas lanko atraminis protezas

Sudėtingas lanko atraminis protezas - tai išimami dantų protezai, gaminami iš metalinio karkaso ir plastmasinių dantenų ir dantų. Jie skirti pacientams, kurie sutinka nešioti išimamą protezą, kurių dėka dantys yra pakankamai tvirti, kad atlaikytų padidėjusį krūvį kramtymo metu.

Keraminės laminantės (užklotai)

Keraminės laminatės arba užklotai - tai labai plonos plokštelės, gaminamos iš skaidrios keramikos ir fiksuojamos prie dantų specialiais cementais. Jų dėka galima pilnai pakeisti šypseną, dantų spalvą, formą, funkciją.