Higiena

Burnos higiena

Visiems mums yra svarbi graži šypsena, sveiki dantys, gaivus burnos kvapas, sveikos ir nekraujuojančios dantenos. Visa tai turi įtakos ne tik gyvenimo kokybei, bet ir padeda apsisaugoti nuo kai kurių ligų, todėl kiekvienas turi skirti pakankamai laiko asmeninei burnos higienai, ne tik esant reikalui, bet ir profilaktiškai lankytis pas burnos priežiūros specialistus. Pagrindinė dantų ir dantenų ligų atsiradimo priežastis - dantų apnašos. Todėl pagrindinis valymo tikslas - neleisti susidaryti apnašoms. Jei dantis krupščiai valome šepetuku ir pasta, tarpdančių siūlu ir t.t., tai nuo dantų pašaliname minkštas apnašas. Tačiau jei jos yra nepašalinamos, tada jos po 1-3d. Mineralizuojasi, o po 10 - 20d. Susidaro dantų akmenukai, išsivysto dantenų uždegimas, juntamas blogas kvapas iš burnos.

Negydant dantenų uždegimo, jis vystosi į ankstyvą dantenų pažeidimą - gingivitą. Esant gingivitui, dantenos būna paraudusios, paburke, kraujuoja valantis dantis. Gingivitą galima išgydyti pradėjus taikyti taisyklingą individualią burnos higieną ir PBH procedūras. Nepašalinus priežasčių, uždegimas progresuoja ir pažeidžia dantenų kišenę ir dantį palaikančius raiščius. Tomet vystosi sunkesnė ir labiau išplitusi dantų liga - periodontitas, dėl kurios tirpsta kaulas, kuris supa dantis, todėl jie tampa paslankūs, o vėliau jie ir prarandami. Užsitęsusio periodontito gydymas ilgas ir sudėtingas.

Todėl esant kietoms ir minkštoms apnašoms, būtina atlikti profesionalią burnos higieną, kurios tikslas - pašalinti minkštas ir kietas dantų apnašas, stabdyti karieso, dantenų ir periodonto ligų atsiradimą, atgaivinti burnos ertmę. PBH metu kietos apnašos nuo visų dantų paviršių šalinamos 116 skaleriu ir specialių rankinių instrumentų pagalba. Pigmentinės kavos ir rūkalo apnašos šalinamos „airflow" sistema, o poto dantys ir plombos poliruojamos mažai abrazyvų turinčia pasta ir besisukančiomis guminėmis galvutėmis ar šepetėliais. Nuvalius apnašas galima atlikti fluoro lako ar mineralizuojamųjų preparatų aplikacijas. PBH atlikimo dažnumas priklauso nuo paciento asmens higienos kokybės, akmenų kaupimosi intensyvumo, seilių, vandens ypatybės, mitybos. Atsižvelgiant į šiuos veiksnius, profesionalioji burnos higiena atliekama 1 - 4 kartus per metus.

Paslaugą Jums suteiks mūsų specialistai

Danutė Bitinė Burnos higienistė
Asta Vasalauskaitė Burnos higienistė
Paulina Čėsnaitė Gydytoja odontologė
Inga Avchimovičienė Gydytoja odontologė