Dantų implantacija

Dantų implantacija

Dantų implantas yra dirbtinė danties šaknies atmaina, ant kurios tvirtinamas danties protezas.
Implantas su pritvirtintu danties protezu tobulai atkuria prarastą natūralų dantį
Tad jeigu Jūs praradote vieną, keletą ar netgi visus dantis, tuomet Jums reikalinga bendra burnos chirurgo ir gydytojo protezisto konsultacija.
Mūsų klinikoje prieš numatomą implantacijos procedūrą atliekamas išsamus klinikinis ištyrimas. Klinikinio ištyrimo metu įvertinamos dantų netekimo priežastys, žandikaulio kaulo bei gleivinės apimtis ir kokybė, atkreipiamas dėmesys į pacientą lydinčius bendrinius susirgimus..
Burnos chirurgas, individualiai kiekvienam pacientui, pagal žandikaulio kaulo plotį ir aukštį iki tam tikrų anatominių struktūrų (apatinio žandikaulio kanalo, nosies ertmės dugno ar žandinio ančio(veido daubos)) parenka implantus. Mūsų klinikoje sriegiami tik kliniškai ištirti, pasaulyje lyderiaujančių firmų (Straumann, Nobel, 3I Biomet) implantai.
Pirminės konsultacijos metu pageidautina turėti panoraminę radiogramą, nes tai - vienas iš svarbiausių tyrimų planuojant implantacijos procedūrą
Po pirminės konsultacijos tam tikrais atvejais rekomenduojama atlikti kompiuterinės tomografijos tyrimą mūsų klinikoje. Jeigu nepakanka žandikaulio kaulo pločio ar aukščio, prieš implantacijos procedūrą atliekamos kaulo atstatomosios procedūros tokios, kaip žandikaulio kaulo bloko persodinimas, sinuso dugno pakėlimas, alveolinės ataugos plėtimas bei kaulo defekto atstatymas sintetiniu kaulo pakaitalu.
Implantacijos procesas
Implantacijos procedūra mūsų klinikoje atliekama taikant vietinę nejautrą. Pacientas, atvykęs implantacijai, priklausomai nuo procedūros apimties, po pusės valandos ar kelių valandų išvyksta namo su gautomis pooperacinio periodo rekomendacijomis.
Kaip vyksta implantacija?
Operacijos metu, atlikus nejautrą, padaromas pjūvis ir atkeliamas gleivinės-antkaulio lopas, specialiai grąžteliais pakopomis suformuojama kaulinė ložė (implanto duobutė) ir įsukamas atitinkamo dydžio implantas.
Įsuktą implantą kaule laiko tik sriegis, t. y. mechaniškai, todėl iš karto implanto neapkrauname. Remdamiesi pasaulio ir savo patirtimi, teigiame, jog siekiant gerų rezultatų ,mplantui reikia laiko prigyti. Implanto ertmė, į kurią vėliau fiksuojama protezavimo atrama, uždengiama dengiamuoju varžtu, o pats implantas užsiūnamas po gleivine. Taip jis paliekamas prigyti. Po procedūros paprastai ypač antrą, trečią parą gali būti nežymus patinimas ar mėlynė veide. Apatiniame žandikaulyje implantas prigyja per 2 - 3, o viršutiniame žandikaulyje - per 4 -6 mėnesius. Gijimo fazės metu aplink implantą esantis kaulas įauga į jo paviršių, ir praėjus gijimo laikotarpiui implantas visiškai nejuda - įauga į kaulą (osteointegruojasi).
Implantas po prigijimo yra atidengiamas ir užsukama gijimo galvutė
Šio etapo tikslas - suformuoti dantenas aplink implantą. Gijimo galvutė nešiojama nuo 2 iki 3 savaičių. Per šį laikotarpį supančios implantą dantenos sugyja ir susiformuoja. Jei reikia, gali būti atliekamos papildomos fiksuotų, keratinizuotų dantenų kiekį ar minkštųjų audinių tūrį didinančios plastinės operacijos.
Susiformavus minkštiesiems audiniams prasideda protezavimas
Be klasikinės, aprašytosios dviejų chirurginių stadijų implantacijos schemos, tam tikrais atvejais taikoma vienmomentė, implantacija - t. y. implantuojama betarpiškai į ką tik pašalinto danties alveolę. Taip gydymo laikas sutrumpėja keletu mėnesių.
Implantacija - tai kasdieninė procedūra mūsų klinikoje. Implantacija nėra panacėja, tačiau dažnai jos dėka mes galime išsaugoti nepaliestus gretimus dantis, apsaugoti Jus nuo išimamų dantų protezų ir patikimai ilgam grąžinti Jums prarastą šypseną.

 

Paslaugą Jums suteiks mūsų specialistai

Alina Čebatariūnienė Gydytoja burnos chirurgė