Fiksuoti dantų protezai

Atgal
Dantų protezavimas fiksuotais protezais yra dažniausiai naudojamas gydymo metodas ortopedinėje odontologijoje. Fiksuoti protezai padeda atstatyti buvusio kramtymo efektyvumą, sukuria maksimalų estetinį vaizdą. Taip pat naudojami įvairių konstrukcijų protezai, kai reikia protezuoti keletą dantų ar kai reikalingas protezavimas ant implanto atramų. 
 
ETAPAI ATLIEKANT PROTEZAVIMĄ FIKSUOTAIS PROTEZAIS: 
  1. Konsultacija - po Paciento apklausos ir ištyrimo sudaromas protezavimo darbų planas, įvertinami Paciento norai ir lūkesčiai.
  2. Protezavimo darbai - pagal sudarytą darbų planą kiekvieno vizito metu atliekami paruošiamieji darbai: užsakomi diagnostiniai modeliai, atliekama dantų preparacija, gaminami laikini dantų vainikėliai. Įvertinus dantų būklę atliekamas kaiščių modeliavimas. Esant medicininėms indikacijoms, norint toliau tęsti protezavimo darbų planą, kartais reikalinga kitų gydytojų odontologų pagalba (gyd. terapeuto, gyd. endodontologo).
  3. Baigiamieji darbai - atlikus paruošiamuosius darbus nuimami atspaudai danties (-ų) gamybai. Darbo atlikimo terminai derinami su laboratorijomis. Kiekvienas Paciento atvejis yra individualus, todėl gamybos terminas yra derinamas kiekvieną kartą individualiai. Gavus gaminį atliekami apžiūros, matavimo darbai ir po to seka galutinis cementavimas.
  4. Priežiūra - atlikus protezavimą pagal konstrukcijos sudėtingumą gydytojas nurodo priežiūros ypatumus. Esant standartiniam protezavimo atvejui reikalinga 1- 2 kartus į metus atlikti profesionalią burnos ertmės higieną.

FIKSUOTŲ PROTEZŲ TIPAI:


UŽKLOTAI / ĮKLOTAI
  • Kai danties vainiko struktūros defektas būna didelis ir danties plombavimas neindikuotinas, siūlome trūkstamą danties dalį atstatyti porceliano įklotu ar užklotu. Renkantis šį protezavimo būdą, išvengiama danties šlifavimo. Įklotai – užklotai užtikrina ilgaamžę ir estetišką restauraciją.
DANTŲ VAINIKĖLIAI
  • Kai dantys yra pažeisti ir yra būtinas dantų restauravimas, tai yra viena iš išeičių Jūsų dantims atrodyti natūraliai. Dantų vainikėlis būna pagamintas taip, kad nei atspalviu, nei forma, nei dydžiu, nei funkcija nesiskirtų nuo Jūsų natūralių dantų. Jie gaminami pasitelkiant kompiuterines technologijas, todėl yra labai tikslūs. Dantų vainikėliai yra uždedami ant nuosavų nušlifuotų dantų. 
DANTŲ TILTELIAI
  • Jų pagrindinis tikslas yra pakeisti ir atstatyti vieną ar daugiau trūkstamų dantų. Taip pat jie padeda atstatyti prarastų dantų funkciją, estetišką išvaizdą bei taisyklingą dantų išsidėstymą. Protezavimo metu nušlifuojami du greta esantys dantys, o prarasto danties (ar kelių dantų) tarpas užpildomas protezu.
DANTŲ VAINIKĖLIS ANT IMPLANTO ATRAMOS
  • Laboratorijoje yra pagaminama individuali danties karūnėlė, kurią gydytojas pritvirtina ant implanto atramos. Šiuo atveju danties protezavimas panaudojant implantą yra pats geriausias sprendimas, nes nereikia šlifuoti šalia esančių gretimų dantų. Įsriegtas danties implantas atstoja šaknį, ant kurio tvirtinama danties formą ir spalvą turinti karūnėlė. 
DANTŲ TILTELIS ANT IMPLANTO ATRAMŲ
  • Šiuo atveju yra naudojami mažiausiai du implantai, ant kurių dedamas dantų karūnėlių tiltelis. Dažniausiai du implantai laiko trijų dantų tiltelį. Tiltelio fiksacija priklauso nuo sudėtingumo ir konstrukcijos sprendimo. Gali būti prisukamas arba cementuojamas tiltelis ant implanto atramų.
PROTEZAS ANT IMPLANTO ATRAMŲ
  • Šio dantų protezavimo metodo rezultatas gali būti prilyginamas natūraliems dantims, nes žmogus jaučiasi ir atrodo kaip su natūraliais dantimis. Paprastai reikalingi 4 ar 6 implantai viename žandikaulyje. Tikslų jų skaičių nustato odontologas. Dantų laboratorijoje pagaminamas dantų lankelis, kuris pasirinkus atitinkamą konstrukciją gali būti prisukamas ar cementuojamas ant implanto atramų.

Mūsų kontaktai

Susisiekite:

Susisiekite su mumis