10 patarimų, kaip išsaugoti sveikus dantis

Atgal

Nors lankymasis odontologijos klinikoje stresą kelia vis rečiau, tačiau, deja, dauguma pacientų vis dar mieliau rinktųsi vizito atitolinimą, kuris gali sukelti dar didesnių problemų. Kiekvienam, norinčiam džiaugtis gražiais ir sveikais dantimis, rekomenduojama  kartą per pusę metų apsilankyti profesionaliai burnos higienai, kurios metu bus nuvalomos apnašos ir panaikinami dantų akmenys. Po šio vizito dantys tampa baltesni ir glotnesni, todėl galima džiaugtis gražesne šypsena. Išsaugoti sveikus dantis gali padėti paprasti kasdieniai ritualai, kurie apsaugos nuo apnašų kaupimosi bei kitų dantų problemų. Taigi, ką svarbiausia atlikti?

1. Įpraskite gerti pakankamai vandens

Vanduo padeda natūraliai „nuskalauti“ burnos ertmę, todėl labai svarbu išsiugdyti įprotį vandenį gurkšnoti visos dienos metu. Stiklinę vandens rekomenduojama išgerti po kavos ar arbatos pertraukėlės, nes tai padės išvengti ant dantų atsirandančių dėmių. Pakankamas vandens kiekis yra labai svarbus ne tik dantims, bet taip pat ir bendrai savijautai – kasdien svarbu išgerti maždaug du litrus vandens (kilogramui svorio skaičiuokite 30 mililitrų vandens).

2. Gera naujiena sūrio mėgėjams

Po valgio norisi užkandžio? Tam puikiai tiks gabalėlis kietojo sūrio, kuris burnos ertmėje neutralizuos rūgštis. Sūris skatina seilių išsiskyrimą, jame daug kalcio ir fosfatų. Be to, sūrio produktuose esantis kazeinas padeda sustiprinti dantų paviršių.

3. Kramtomoji guma: už ar prieš?

Jei mėgstate kramtyti gumą, rinkitės becukrę. Ji – ne tik skani, bet ir labai naudinga, nes kramtant atsiranda daugiau seilių, kuriomis lengviau pašalinamas susidaręs dantų apnašas. Jei po valgio neturite galimybės išsivalyti dantų, su savimi visada turėkite becukrės kramtomosios gumos, kuri padės išvengti susidarančios rūgšties, galinčios sukelti kietųjų audinių demineralizaciją. Kramtyti gumą yra rekomenduojama 5-8 minutes.

4. Jei renkatės rūgščius gėrimus...

Jei geriate rūgščius gėrimus, tokius kaip apelsinų ar granatų sultis, numalšinę troškulį neskubėkite valytis dantų. Geriausia palaukti apie 20 minučių, ir tik tada išsivalyti dantis šepetėliu ir pasta. Nepamirškite, kad granatų sultys dažo dantis.

5. Kaip išsirinkti burnos skalavimo skystį?

Burnos skalavimo skystį rekomenduojama naudoti dėl to, kad jis padeda nuskalauti tas vietas, kurių nepasiekia dantų šepetėlis. Šiuo metų siūlomų burnos skalavimo skysčių rasime daug ir įvairių, tad natūralu, kad dažnai keliamas klausimas, kurį iš jų vertėtų pasirinkti. Vienas efektyviausių pasirinkimų – tai burnos skalavimo skystis, kurio sudėtyje yra fluorido,  nes jis padeda efektyviai kovoti su ėduonimi, be to, puikiai tinka nešiojantiems ortodontines kabes.

6. Vartokite mažiau saldumynų

Jei  mėgstate užkandžiauti, stenkitės rinktis sveikus produktus, pavyzdžiui, riešutus. Potraukis saldumynams neretai yra susijęs su netinkamais mitybos įpročiais, ypatingai tada, jei saldumynų norisi vakare (tai gali reikšti, kad mityba nėra visavertė). Produktai, kurių sudėtyje yra daug cukraus, padeda daugintis bakterijoms, todėl greičiau susiformuoja ėduonis. Jei sunku atsisakyti saldumynų, juos vartokite kiek įmanoma rečiau, o po tokių užkandžių kruopščiai išsivalykite dantis.

7. Gėrimai ir šiaudelis

Ar kada pagalvojote apie tai, kad gerti pro šiaudelį gali būti net labai naudinga? Šiaudelį rekomenduojama naudoti tada, kai vartojami dažantys gėrimai, tokie kaip kava, raudonas vynas, burokėlių sultys, ir t.t. Jei gersite pro šiaudelį, sumažės dažančių gėrimų prisilietimas prie dantų paviršiaus, tad dantys išliks tokios spalvos, kokios ir buvo. Šiaudelį itin palanku naudoti tuomet, jei šiuo metu balinate dantis ar neseniai atlikote šią procedūrą.

8. Pasirinkite tinkamą dantų šepetėlį

Svarbu nepamiršti dantų šepetėlį keisti kas 2-3 mėnesius, tačiau ne ką mažiau svarbu ir tai, kokį dantų šepetėlį pasirinksite. Dantų šepetėlis kietais šereliais yra tinkamas valyti protezus, tačiau gali pažeisti natūralius dantis bei dantenas. Taigi, geriausia rinktis šepetėlį minkštais arba vidutinio kietumo šereliais.

9. Naudokite tarpdančių siūlą

Net ir labai kokybiškas dantų šepetėlis neužtikrins tinkamo tarpdančių valymo, todėl būtina naudoti specialų dantų tarpams skirtą siūlą. Jį rekomenduojama naudoti bent kartą per dieną (geriausia – vakare), tačiau, jei tik yra galimybė, naudokite jį po kiekvieno valgio.

10. Tinkamai valykite dantis

Dantų valymo procesas turėtų trukti maždaug 2-3 minutes, kurių metu kiekvienam dančiui turėtų tekti maždaug 8-10 sukamųjų judesių. Atminkite, kad net ir pačios brangiausios dantų pastos neatstos tinkamos burnos higienos, todėl visada svarbu tinkamai pasirūpinti savo dantimis. Jei jie bus tinkamai valomi, išvengsite apnašų kaupimosi bei akmenų susidarymo, taigi, vizitai odontologijos klinikoje gali tapti tik profilaktiniai.

Kokybišką burnos higieną Jums mielai atliks patyrę Žvėryno odontologijos klinikos odontologai.

Mūsų kontaktai

Susisiekite:

Susisiekite su mumis