Kokie maisto produktai yra sveikiausi dantims?

Atgal

Norintys turėti sveikus dantis turėtų pasirūpinti ne tik pakankamai gera burnos higiena, bet taip pat ir tinkama mityba. Kiekvienam yra žinoma, kad saldumynai yra vienas didžiausių sveikų dantų priešų, todėl jų kiekį rekomenduojama riboti, tačiau taip pat yra ir tokių maisto produktų, kurie padeda palaikyti puikią dantų sveikatą. Taigi, kokius maisto produktus vertėtų pasirinkti, kad vėliau nereikėtų implantuoti apleistų dantų?

1. Pienas

Piene gausu kalcio, fosfatų ir vitamino D. Šios medžiagos kaulams ir dantims suteikia tvirtumo, todėl pieną rekomenduojama gerti reguliariai. Nebūtina rinktis karvės pieną – šių išvardintų naudingų medžiagų taip pat gausu ir sojų piene, o tai tikrai puiki žinia vegetarams ir veganams.

2. Jogurtas

Šis maisto produktas yra puikus kalcio ir baltymų šaltinis, tačiau visada rekomenduojama rinktis natūralų jogurtą, kuriame nėra pridėtinio cukraus. Jei natūralų jogurtą valgysite natūraliai, galėsite palaikyti puikią dantų būklę, bei normalizuosite žarnyno veiklą.

3. Sūris

Sūris yra vienas dantims sveikiausių produktų. Jis skatina seilių išsiskyrimą, kurios neutralizuoja rūgščių susidarymą burnos ertmėje (būtent rūgštys yra pagrindinė ėduonies atsiradimo priežastis). Jei norite išlaikyti sveikus dantis, po valgio sukramtykite nedidelį gabalėlį sūrio. Šiame maisto produkte gausu kalcio ir fosfatų, todėl mėgstantys sūrį gali džiaugtis tvirtesniu dantų emaliu.

4. Obuoliai

Šie vaisiai ne tik skanūs, bet taip pat ir naudingi. Obuoliai padeda natūraliai išvalyti dantis bei padeda išlaikyti jų baltumą. Obuoliai skatina seilių išsiskyrimą, užkerta kelią emalio įtrūkimams, be to,  juose gausu įvairių naudingų medžiagų, tokių kaip vitaminai C ir K, kalis, manganas ir varis. Jei po valgio neturite galimybės išsivalyti dantų, tiesiog sukramsnokite sultingą obuolį.

5. Apelsinai

Apelsinai yra puikus vitaminų C ir D šaltinis. Taip pat šiuose vaisiuose yra kalcio, kuri yra viena svarbiausių medžiagų, padedančių palaikyti tvirtus dantis. Taipogi pelsinų sultys padeda natūraliai išvalyti burnos ertmę.

6. Riešutai ir sėklos

Jei mėgstate užkandžiauti, vietoj saldumynų patartina rinktis riešutus ir sėklas. Šiuose maisto produktuose gausu vitaminų ir mineralų, kurie padeda išsaugoti sveikus dantis. Jei kramsnosite žemės riešutus, aprūpinsite organizmą kalciu ir vitaminu D, jei rinksitės anakardžius, paskatinsite seilių išsiskyrimą. Graikiniuose riešutuose gausu ląstelienos, folio rūgšties, magnio, geležies, vitaminų E ir B6. Visos šios medžiagos yra itin naudingos dantims.

7. Arbata

Dantims naudingiausia žalioji arba juodoji arbata, kurioje yra junginių, vadinamų polifenoliais. Būtent jie padeda kovoti su ėduonį sukeliančioms bakterijomis, todėl tai gali padėti išlaikyti sveikus dantis. Be to, žaliojoje ir juodojoje arbatoje yra medžiagų, kurios padeda užkirsti kelią dantų emalio įtrūkimams. Vis dėlto, arbata bus naudinga tik tada, jei ją gersite be cukraus, – tuo atveju, jei sunku atsispirti pagundai arbatą pasaldinti, verčiau rinkitės medų.

8. Juodas šokoladas

Nors gali atrodyti keista, kad šokoladas priskiriamas prie dantims sveikų produktų, tačiau juodame šokolade yra medžiagų, padedančių palaikyti tvirtus dantis. Juodame šokolade yra daug kakavos, kurioje gausu taninų. Ši medžiaga gali užkirsti kelią dantų erozijai bei dantenų uždegimui, taip pat gali padėti kovojant su ėduonimi, nes taninai  burnos ertmėje mažina rūgštingumą. Rinkdamiesi juodą šokoladą, pasidomėkite, kiek jame yra kakavos (rekomenduojama rinktis tokį, kuriame yra ne mažiau nei 80 procentų). Taip pat palanku atsižvelgti į tai, kiek gaminyje cukraus – natūralu, kad dantims bus naudingesnis tas šokoladas, kuriame cukraus yra kuo mažiau. Juoduoju šokoladu galite mėgautis gana dažnai, tačiau nedideliais kiekiais. Palanku tai, kad jis naudingas ne tik dantims – šis gardumynas taip pat gerina medžiagų apykaitą, todėl gali būti vartojamas ir laikantis dietos.

9. Vanduo

Vanduo yra pagrindinis seilių komponentas, ir būtent nuo seilių kiekio priklauso burnos ertmės sveikata. Per dieną rekomenduojama išgerti maždaug du litrus vandens – jį patartina nedideliais kiekiais gurkšnoti visos dienos metu.

10. Becukrė kramtomoji guma

Kramtomoji guma skatina seilių išsiskyrimą, padeda užtikrinti švarą burnoje, ir, žinoma, gerina burnos kvapą. Ji padeda natūraliai nuplauti rūgštis, kurias išskiria burnoje besikaupiančios bakterijos. Jei po valgio neturite galimybės išsivalyti dantų, becukrė kramtomoji guma bus tikrai puikiu pasirinkimu. Nepamirškite, kad odontologai rekomenduoja kramtyti gumą maždaug 5-8 minutes.

Taigi, jei dar to nepadarėte, įtraukite šiuos produktus į savo mitybos racioną!

Mūsų kontaktai

Susisiekite:

Susisiekite su mumis