Kramtomoji guma: padeda ar kenkia?

Atgal
Kramtomoji guma: padeda ar kenkia?
 
Įprotis, būtinybė ar saldus prasiblaškymas – kramtomoji guma vis atsiduria mūsų pirkinių krepšyje. Tačiau vasario 5 d. švenčiant Kramtomosios gumos dieną, norime padiskutuoti ar ji labiau kenkia, ar vis dėlto padeda mūsų organizmui.
 
Kodėl kramtomoji guma gali būti naudinga?
  • Kramtomoji guma padeda greitai panaikinti bakterijų skleidžiamą blogą kvapą.
  • Kramtant gumą po valgio išsiskiria seilės, kurios neutralizuoja rūgštis ir pašalina nereikalingus maisto likučius.
  • Kramtomoji guma padeda atsikratyti įtampos. Nustatyta, kad žmonės kurie stresinėse situacijose kramto gumą, turi žemesnį streso hormono kortizolio kiekį kraujyje.
Kodėl kramtomoji guma gali pakenkti?
  • Jeigu kramtomoji guma turi cukraus, Jūsų dantys pastoviai „maudosi” jame. Dėl to gali atsirasti dantų ėduonis.
  • Kai kurios gumos neturi cukraus, tačiau yra tam tikri saldikliai ar priedai, kurie gali sukelti dar rimtesnes problemas, tokias kaip diabetą, vėžį, neurologinius susirgimus.
  • Kramtomoji guma stipriai veikia žandikaulio raumenis: galimi itin skausmingi spazmai, sąnario traškėjimas ir dantų griežimo simptomatika. Jeigu jaučiate bet kokią žandikaulio parafunkciją, kramtomosios gumos reikėtų vengti.
Skatiname Jus kramtyti gumą saikingai bei prieš ją renkantis pasidomėti gumos sudėtimi (vengti pridėtinio cukraus, saldiklių ar kitų priedų). Taip pat, bent du kartus per parą privalu valyti dantis šepetėliu ir dantų pasta, bei naudoti tarpdančių siūlą.
 
No photo description available.
 
 

Mūsų kontaktai

Susisiekite:

Susisiekite su mumis