Dantų netekimas neretai yra labai gąsdinantis, tačiau šiuolaikinė odontologija leidžia sėkmingai atstatyti prarastus dantis. Dantų atstatymas implantais – tai viena populiariausių ir efektyviausių dantų atkūrimo metodų, kuris užtikrina maksimalų komfortą ir padeda apsisaugoti nuo kaulo irimo proceso. Nuo šiol dantų netekimas nebėra toks gąsdinantis, koks buvo anksčiau – dantų implantai yra kur kas patogesni nei išimami dantų protezai, nes nereikia baimintis, kad jie laikysis nepakankamai stabiliai, ar kad atrodys pernelyg dirbtinai. Taigi, jei netekote danties vertėtų kreiptis į odontologą, kuris jums galės skirti dantų implantavimo procedūrą.
Kada dantų implantavimas gali pasiteisinti ir kodėl verta rinktis būtent juos?
Jei svarstote apie dantų implantavimą...
Nusiteikite, kad prireiks šiek tiek kantrybės, kol prarasti dantys bus atstatyti. Labai svarbu pateikti teisingą informaciją apie savo sveikatos būklę bei laikytis odontologo nurodymų, nes tik tuomet bus galima tikėtis paties geriausio rezultato. Ruošiantis dantų implantavimui svarbu atlikti profesionalią burnos higieną, patikrinti likusių dantų būklę bei nustatyti žandikaulio matmenis. Tą atlikus bus galima įvertinti, ar pacientui gali būti taikomas dantų implantavimas – nors ši procedūra dažniausiai gali būti atliekama, tačiau kartais pasitaiko ir išimčių.
Kada dantų implantavimas negali būti taikomas?
Dėl tam tikrų ligų dantų implantavimo gali tekti atsisakyti visam laikui: tai – nekontroliuojama hipertenzija, cukrinis diabetas, širdies reumatas, onkologinės ligos, kaulų ar jungiamojo audinio susirgimai. Implantavimas taip pat nerekomenduojamas nėščioms moterims, sergantiems kraujo krešėjimo ligomis, bronchitu, astma, inkstų ar kepenų ligomis. Dantų implantavimas gali būti atidedamas, jei pacientas serga tam tikra burnos ertmės liga. Jei dantis iškrito ar buvo išrautas prieš daugiau nei vienerius metus, tikėtina, kad pacientui prireiks ir papildomų procedūrų – sinusų pakėlimo ir (arba) kaulo priauginimo.
Jei reikalingas kaulo priauginimas...
Kaulo priauginimas (kaulo augmentacija) yra reikalinga tada, kai kaulinis audinys yra sunykęs, ir reikia atstatyti tam tikrą jo kiekį. Šiai procedūrai gali būti naudojamas kaulinis audinys, paimtas iš donorinės vietos, arba kaulo pakaitalas. Jei kaulinio audinio yra likę nedaug, įsriegti implantą paprasčiausiai nebus įmanoma, be to, ši procedūra gali būti reikalinga tada, kai pacientas serga periodonto ligomis – kaulo priauginimas suteikia dantims geresnę atramą. Po kaulo priauginimo tenka palaukti maždaug kelis mėnesius, po kurių bus atliekamas dantų implantavimas. Kai kuriose klinikose yra siūloma kaulo augmentacija kartu su implantavimu – tokiu atveju dantų atstatymo trukmė tampa trumpesnė.
Sinusų pakėlimo operacija
Sinusų pakėlimo operacija taikoma tada, jei sinusų padėtis yra pernelyg žema. Dažniausiai ši operacija atliekama tada, kai tenka implantuoti viršutinius krūminius dantis, nes norint įsriegti implantą yra reikalingas pakankamas kaulo aukštis ir storis. Sinusų dugno pakėlimas gali būti atliekamas dvejopai – atviru arba uždaru būdu:
Kaip vyksta dantų implantavimas?
Kokius dantų vainikėlius pasirinkti?
Pacientu leidžiama rinktis, iš kokios medžiagos pagamintas dantų protezas bus montuojamas ant implanto – tai gali būti cirkonio ar metalo keramikos vainikėlis. Nors pastaroji pasirinkimo galimybė yra pigesnė, tačiau ji pasiteisina tik tada, jei yra protezuojami krūminiai dantys. Metalo keramika nėra pralaidi šviesai, todėl neatrodo labai natūraliai. Be to, metalo keramikos vainikėlius pasirinkę pacientai kartais skundžiasi, kad burnoje juntamas nemalonus metalo poskonis, be to, pasitaiko ir alergijos metalui atvejų. Cirkonio keramikos vainikėliai atrodo kur kas natūraliau, šią medžiagą organizmas puikiai toleruoja, o jos patvarumas yra toks pat didelis, kaip ir metalo keramikos. Taigi, prieš nuspręsdami, kurią šių galimybių pasirinkti, įvertinkite svarbiausius šių galimybių privalumus bei trūkumus, ir tai tikrai padės rasti tinkamiausią pasirinkimą.
Kaip prižiūrėti dantų implantus?