Stresas ir jo pasekmės dantims

Atgal
Ar žinojote, kad Jūsų dantys gali atskleisti, kiek streso patiriate savo gyvenime?
 
Sveiki dantys priklauso ne tik nuo gerų higienos įpročių, bet ir psichologinės būsenos. Tačiau šiais laikais su nuolatine įtampa susiduria beveik kiekvienas iš mūsų. Patiriamas stresas  dažnai prisideda prie burnos ertmės ligų.
 
Kokias burnos sveikatos problemas gali sukelti stresas?
  • Bruksizmas (griežimas dantimis)
Dantų griežimas dažniausiai pasireiškia naktį, jis yra nesąmoningas. Dažniausiai atsiranda dėl streso, kai naktį neatsipalaiduoja nervinė sistema ir įsitempia veido raumenys. Pacientai dažnai pastebi bruksizmą tik jau jam pažengus, kuomet jaučiamas veido raumenų, žandikaulio sąnario ir dantų skausmas, pastebimi dantų įtrūkimai.
  • Žandikaulio sąnario sutrikimai (TMD)
Dantų griežimas ir stiprus bei pernelyg dažnas dantų sukandinėjimas gali sukelti dar vieną problemą – TMJ (temporomandibular joint) sutrikimus. TMJ yra smilkininis žandikaulio sąnarys. Žandikaulio sąnario diskomfortas veido ir ausų srityse yra labiausiai paplitę TMJ sutrikimų simptomai. Sąnario traškėjimas ar strigimas irgi gali indikuoti apie šią problemą.
  • Dantenų ligos
Nuolatinis nerimas kenkia ne tik psichologinei savijautai, bet ir žmogaus imuninei sistemai. Tokiais atvejais, į organizmą patekus bakterijai, kovoti tampa sunkiau, burnoje greitai vystosi kariesas ir dantenų uždegimai.
  • Burnos išsausėjimas
Seilės yra labai svarbios burnos ligų prevencijai, nes jos neutralizuoja rūgštis, dėl kurių genda dantys. Tam tikrų vaistų vartojimas ir stresas dažnai sukelia burnos sausumą. Tokiu atveju žmogus jaučia nuolatinį troškulį, ypač nakties metu, nemalonų kvapą bei perštėjimą ir dilgčiojimą burnoje. Norinti išvengti burno džiūvimo, rekomenduojame gerti daug vandens.
  • Burnos opos
Burnos opos - tai žaizdelės, atsirandančios burnoje, neretai skruostų vidinėje pusėje. Nors ir šios žaizdos dažniausiai nėra pavojingos, bet jos gali būti skausmingos. Viena iš pagrindinių burnos opų priežasčių yra stresas. Esant didelei įtampai, imuninė sistema nusilpsta. Audiniai tampa labiau pažeidžiami ir dėl to gali atsirasti opos burnos viduje.
 
 
Stresas yra mūsų šiuolaikinio gyvenimo palydovas, tad turime išmokti jį valdyti. Artimi ryšiai su draugais bei šeima, meditacija bei fizinis aktyvumas padeda kontroliuoti nuolatinę įtampą ir gali sumažinti ligų riziką.
 

Mūsų kontaktai

Susisiekite:

Susisiekite su mumis