Vandens įtaka dantų sveikatai

Atgal
Vanduo sudaro apie 60% žmogaus kūno bei yra labai svarbus mūsų sveikatai palaikyti. Dauguma iš mūsų suvokia vandens naudą organizmui, tačiau vis dar retai kalbama apie naudą burnos sveikatai.
 
Kodėl vanduo toks svarbus burnos ertmės sveikatai?
  • Vanduo padeda išvalyti burnos ertmę nuo maisto likučių
Vanduo išvalo burną nuo apnašų, kuriomis minta dantų ėduonį sukeliančios bakterijos. Be to, jis neutralizuoja burnoje esančių bakterijų gaminamas rūgštis.
  • Vanduo apsaugo nuo burnos išsausėjimo
Seilės yra pirmoji burnos apsauga nuo dantų ėduonies. Kai organizme ima trūkti vandens, seilių tekėjimas sumažėja. Prastėja savaiminis dantų apsivalymas, nes reikalingas ilgesnis laiko tarpas angliavandeniams pašalinti iš burnos. Atsiranda palanki terpė apnašose esančioms bakterijoms iš cukrų gaminti rūgštis, ir taip pažeisti kietuosius danties audinius bei sukelti dantų ėduonį.
  • Vanduo padeda stiprinti dantis
Vanduo savo sudėtyje turi mineralinių medžiagų ir mikroelementų (fluorido), kurie padeda sumažinti dantų karieso riziką. Būtent fluoras padeda stiprinti dantų emalį ir saugo jį nuo erozijos ir ėduonies.
 
Vanduo – gyvybės ir sveikatos šaltinis, kuris nėra lengvai prieinamas visiems. Net 2 mlrd. žmonių pasaulyje neturi prieigos prie švaraus geriamojo vandens. Tad nepamirškime jį saugoti ir tausoti!
 
 

Mūsų kontaktai

Susisiekite:

Susisiekite su mumis